BAIBA GLASS

Baiba Dzenīte ir pazīstama stikla māksliniece, dizainere un zīmola BAIBA GLASS dibinātāja. viņas mājas dekoru kolekcijas CALM, CELESTIAL un COELUS ir veidotas klasiskā minimālisma stilā

baiba dzenite

vairāk par BAIBA GLASS

viņa ir specializējusies karstā stikla tehnikā un stikla tonēšanā, ko var raksturot kā “gleznas stiklā”. viņas kolekcijas pārstāv virkni mutē pūstu, karsti izlietu un ar rokām veidotu stikla gabalu, kas tiek izgatavoti unikālā veidā, izmantojot tradicionālus un novatoriskus materiālus. viņas mākslu galvenokārt iedvesmo Daba un tās parādības - migla un rasa. brīžiem tieši Dabas iespaidu sintēze veido Baibas iekšējo jūtu mākslinieciskās izpausmes. noslēpumainās dabas parādības un mūsu ķermeņa un prāta slēptais skaistums rada ievērojamus tālu galaktiku vizuālos kodus, kas pārklāti ar caurspīdīga stikla slāņiem.

pieredze | aizraušanās

Baiba jau no studiju laikiem ir ieguvusi milzīgas zināšanas un pieredzi, strādājot ar stikla ražotājiem karstā stikla studijās Baltijas valstīs, Čehijā, Japānā un Murano. viņas maģistra darbs “Laika nospiedumi” tika nominēts 2017. gada Staņislava Libenska balvai. Pēc tam viņa tika uzaicināta uz mākslinieka rezidences programmu Seto starptautiskajā keramikas un stikla mākslas apmaiņas programmā 2018. – 2019., Japānā. Pagājušā gada izstāde "Cave In Time" tika demonstrēta prestižajā starptautiskajā stikla festivālā The Venice Glass Week 2019 Venēcijas biennāles laikā Sanmarko.

Baiba ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju ar maģistra grādu stikla mākslā un visu gadu garumā izstrādājusi savas unikālās autora tehnikas darbam ar stiklu. viņas māksla vienmēr ir bijusi novatoriska, un viņa ir pielietojusi šīs metodes, lai paplašinātu BAIBA GLASS kolekciju un dažādu kolekcionējamu stikla mākslas priekšmetu klāstu. viena no šādām metodēm ir antīkā Latvijas veļas amatniecības rīka izmantošana, kas tiek izmantots unikāla reljefa nospieduma iegūšanai un ir kļuvis par atšķiramu kolekcijas CALM paraksta zīmi. Šī artefakta izmantošana kolekcijas CALM izveidē liek pārdomāt mūžīgas attiecības starp Dabas parādībām un seno latviešu veļas - amatniecības tradīciju, kas izteikta laikmetīgās stikla mākslas silejas simboliskajā “laika nospiedumā”.

dažas lietas, kas jums patiks

koncepta veikalā RO STUDIO atradīsit vēl nebijušus un absolūti unikālus apgaismojuma objektus. tāpēc __nāc un saki čau!

tiekamies?

 

no trešdienas līdz piektdienai 12 -19
sestdienās 12 - 17
& citā laikā pēc pieraksta